تبلیغات
نقاشی ساختمان الماس غرب با مدیریت رحیمی فرد09198137786 - مطالب هفته چهارم اسفند 1395
منوی اصلی
نقاشی ساختمان الماس غرب با مدیریت رحیمی فرد09198137786
نقاشی ساختمان الماس غرب
 • اکبر رحیمی فرد شنبه 28 اسفند 1395 ساعت 03 و 35 دقیقه و 40 ثانیه نظرات ()
  طریقه شست و شوی رنگ روغنی
  شستشوی رنگ روغنی
  سوالات متداولی که مشتریان عزیزمان از مادارند این موضوع میباشد که چگونه میتوانیم رنگهای روغنی راشستشو دهیم؟
  درپاسخ به این سوال باید بگویم که رنگهای روغنی یکی از مزایایی که دارد قابل شستشو بودن ان میباشد زیرا نفوذ پذیری آب در این رنگها بسیار کم میباشد بطوری که میتواند تاحدودی عایق باشد در برابر رطوبت.
  واما برای شستشوی این رنگ ما باید در اجرای آن به نکاتی توجه کنیم که وظیفه نقاشان ساختمانی میباشد و باید قبل از اجرا موضوع را با کارفرما درمیان بگذارند:

  1-برای اینکه ما بتوانیم چربیها و لکه هایی را که در سطح وجود دارد باید حدالامکان براقیت رنگ بالا باشد برای مثال  هنگام ترکیب و ساخت رنگ30درصد مات و70درصدرنگ روغنی مخلوط کنیم.
  2-اگر میخواهیم در اینده رنگ دیوارها قابل شستشو باشد به هیچ وجه نباید از رنگ مات به تنهایی استفاده کنیم که این نکته کلیدی میباشد.
  3-برای اینکه مواد شوینده در هنگام شستشو کارساز باشد باید رنگ در سطح صاف و فاقد برجستگی  اعمال شده باشد.

  با در نظر گرفتن نکات بالا ما رنگی قابل شستشو را خواهیم داشت برای شستشوی رنگ روغنی ما میتوانیم از مواد شوینده مانند ریکا پودر تاید ویا شامپو استفاده کنیم بطوری که بااین مواد شوینده کف درست کرده و سپس دیوار و لکه هارا سابیده و با پارچه نمدار سطک را پاک میکنیم تا زمانی که لکه ها از بین بروند.
  توجه:به هیچ وجه برای شستشو ازز محلول های رخشان جوهر نمک ویا وایتکس مطلقا استفاده نکنید.

  نقاشی ساختمان الماس غرب بامدیریت رحیمی فرد
  09198137786
  آخرین ویرایش: سه شنبه 8 فروردین 1396 ساعت 16 و 02 دقیقه و 39 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • اکبر رحیمی فرد دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 23 و 28 دقیقه و 19 ثانیه نظرات ()

  طرح برجسته/اجرای طرح برجسته با بتونه

  طرح برجسته
  اجرای طرح برجسته با بتونه روغنی:


   


  اجرای طرح برجسته:
  طرح های برجسته یاآنتیک طرح هایی هستند که با بتونه اجرا میشوند برای این کا ر ابتدا بتونه را با ضخامت نیم سانت یا 30 میلی متر بصورت یکنواخت بر سطح مورد نظر میکشیم و با غلطک های مخصوص  طرح برجسته را به دلخواه اجرا میکنیم
  -توجه داشته باشید که با ید قبل از خشک شدن بتونه این کاررا اجرا کنیم
  -غلطک راآغشته به آب یاتینر کنید تا به سطح مورد نظر نچسبد
  بعد از اینکه سطح آماده شد صبر میکنیم تا خشک شود و با سمباده زبری آنرا رفع و شروع به رنگ آمیزی میکنیم.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 ساعت 14 و 12 دقیقه و 58 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • اکبر رحیمی فرد دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 23 و 11 دقیقه و 27 ثانیه نظرات ()

  بلکاچیست؟ چه معایب و مزایایی داره؟

  بلکا


  بلکا یک نوع پوشش سلولوزی است که ترکیب های گوناگونی دارد مانند پارچه خردشده وخرده چوب وچندین نوع دیگرکه بسته به سلیقه مشتری متفاوت است.این پوشش یک روش جدید درفرایند زیبا سازی نمای داخلی ساختمان بشمار میرود. درابتدا این روش بااستقبال فراوانی روبه روشد زیراطرح های زیبا وبی نظیری رادرمحیط داخلی ساختمان میشد باآن اجرا کرد.استفاده از بلکا برای دیوارهانیازی به زیر سازی ندارد زیرا باضخامت حدود5میلیمترسطح دیوار راپوشش میدهد.بلکا نیز مانند سایر لوازم م.رد استفاده معایب ومزایایی را داردکه مزایای آن عبارتست از:

  -عایق حرارت

  -عایق برودت

  -عایق صوت

  -برای اجرا نیازی به زیر سازی نیست

  -بدون بو

  -قابلیت ترمیم دوباره

  -سطح رابصورت یکنواخت نشان میدهد.

  درکنارمزایایی که برای بلکا هست مستثنی از معایب هم نمیباشد.همانگونه که در بالا عرض کردم بلکا ترکیب های متنوعی داره که معمولا بیس آن پارچه هست.برای اینکه خاصیت چسبندگی پیداکند آنراباچسب مخصوص بلکا که بصورت پودر هست مخلوط میکنند.هنگام اجرای بلکا مواد محتوی کیسه راباآب ولرم مخلوط و هم میزنند بطوری که تمام پودر خیس شود وحالت خمیرگونه به خود بگیرد.

  سپس بااستفاده از ماله مخصوص شروع به اعمال بلکا برروی دیوار مینمایند.بگرسطح ما قبلا رنگ روغنی شده است ابتداباید رنگ پلاستیک روی آن اعمال شود زیرا دیغیر اینصورت بلکا لیز خورده و یکنواخت نمیشود اگر هم بچسبد عمرمانگاری آن بسیار پایین خواهد بود.

  پس بنابراین یا سطح ما باید گچی باشد یابا رنگ پلاستیک زیر سازی کنیم.

  معایب بلکا کدام است؟همانگونه که عرض کردم خدمتتون بلکا باآب مخلوط میشود و اگر پس از خشک شدن آب به آن نفوذکند متاسفانه سطح دوام خود راازدست داده ودر نهایت ریزش میکند. یااگر به آن اشیایی مانند قاشق وموارد مشابه برخورد کند سطح کنده خواهد شد.

  پس بنابراین توصیه میشود بلکا رابر سطح بدنه دیوار عمودی ساختمان که دسترسی به آن آسان است اجرا نکنیم.مثلا میتوانیم آنرا برسقف ساختمان که دسترسی بهآن آسان نیست اجرا کنیم.

  برای اجرای بلکا محدودیتی هم هست؟درپاسخ به این سوال باید گفت بله.سعی شود بلکا رادرقسمت داخل ساختمان اجراکنیم.یعنی جایی که درمعرض رطوبت و باران نباشد.

  رنگ بهتر است یابلکا؟رنگ ازجمله مصالحی است که سالیان سال ازآن استفاده میشودبلکا و دیگرمواری مصالحی نوپا هستند که دربین آنهارنگ محبوبیت بیشتری دارد وحدود70درصد ازکل جمعیت رنگ را به سایرین ترجیح میدهند

  چگونه بلکارا بتراشیم؟ برای اینکه بلکای قدیمی را از سطح دیوار جدا کنیم کافیست برروی بلکا با قلمو و یا غلطک آب بزنیم طوری که اطمینان حاصل کنیم آب کاملا نفوذ کرده است سپس اقدام میکنیم با کاردک بلکارا از سطح مورد نظر جدا کنیم.نکته ای که باید در اجرای بلکا مد نظر قرار دهیم این میباشد که تنها اجرای بلکا کافی نیست بلکه باید به فکر باشیم که روزی قرار است این پوشش سلولوزی از دیوار جدا شود یا تنوع  دهیم یا بخواهیم سطح را رنگ کنیم پس باید قبل از اجرا فکر اینده را کنیم که میخواهی انرا از سطح جدا کنیم بدین منظور توصیه میکنم از روی گچ بلکا اجرا نکنید و حدالامکان سطح را قبل از بلکا با رنگ پلاستیک پوشش دهیم.  آخرین ویرایش: یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 ساعت 14 و 43 دقیقه و 29 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • اکبر رحیمی فرد دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 23 و 03 دقیقه و 43 ثانیه نظرات ()
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 23 فروردین 1396 ساعت 18 و 21 دقیقه و 02 ثانیه
  ارسال دیدگاه
 • اکبر رحیمی فرد دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 22 و 51 دقیقه و 57 ثانیه نظرات ()

  تفکیک رنگ ابزار از رنگ دیوار_ رنگ ابزار-

  رنگ آمیزی ابزار های نمای داخلی ساختمان


  ویژگی های رنگ ابزار:

  انتخاب رنگ ابزار سلیقه ای مضاعف را میطلبد برای اینکه ابزار ها رنگ دلنشین و زیبا داشته باشند باید از روانشناسی رنگها کمی اطلاعات داشته باشیم.
  پس از اتمام رنگ دیوارها یعنی بعد از رویه کاری میتوانیم رنگ ابزارهارا از سطح دیوار تفکیک کنیم برای این منظور از قلم شماره2 و ترجیحا یک استفاده میکنیم رنگ ابزار ها باید طوری باشند که بانگاه کردن به سطح لذت ببریم نه اینکه فقط بخواهیم کمی متفاوت باشد.
  برای اینکار پیشنهاد میشود با شخص نقاش که سابقه اجرایی دارد دراین زمینه حتما مشورت شود و حدالامکان انتخاب رنگ ابزار را به مجری محول کرد.
  معمولا رنگی که برای ابزار انتخاب میشود رنگی ملایم و معمولا 4 پرده سیر تر از رنگ دیوار است نکته ای که باید در این قسمت از نقاشی ساختمان بدان توجه شود این هست که  رنگ زدن ابزار رابه افراد خبره تر و مسلط تر بسپاریم تا کار نهایت ظرافت و زیبایی را داشته باشد.
  نقاشی ساختمانی الماس غرب
  09198137786

  آخرین ویرایش: دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 22 و 56 دقیقه و 50 ثانیه
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2